Virtuálne privátne siete

Žijeme v rýchlej dobe, kedy sa potrebujem čo najrýchlejšie, stabilne a spoľahlivo pripájať do firmy z domu, od zákazníka, z kaviarne, alebo prepojiť pobočky s centrálou. Všetko, ale musí byť bezpečné, aby nám nejaký „špekulant“ nečítal prenášané dáta už v spomínanej kaviarni.

Na toto slúžia VPN siete, odborne povedané – virtuálna privátna sieť.

Ako to funguje?

Medzi Vaším počítačom, notebookom a firmou sa vytvorí šifrované spojenie. Toto spojenie je zabezpečené jedinečným certifikátom s vysokou šifrou. Táto šifra je jedinečná len pre Váš počítač. Pri pripojení do firmy sa overí pravosť, aktuálnosť a správnosť tohto certifikátu a povolí pripojenie do firemnej siete. Tento certifikát môže byť integrovaný do operačného systému, aby sa nedal odcudziť niekým neoprávneným.

VPN_fungovanie_

V momente spojenia sa stávate členom Vašej firemnej siete a môžete pracovať, ako keby ste sedeli v práci. Pristupujete k zdieľaným dokumentom, k ekonomickému, či informačnému systému, prípadne tlačiť kolegom na firemnú tlačiareň dokumenty. A pri tomto všetkom práve doma pijete rannú kávičku na terase.

Toto isté platí, ak potrebujete spojiť pobočku s centrálou, prípadne viac pobočiek s centrálou.

Čo je veľmi dôležité a načo sa veľakrát zabúda?
  • Vaša efektivita a rýchlosť reagovať dáva konkurenčnú výhodu, tj. mať prístup k informáciam odkiaľkoľvek.
  • Vaše dáta sú to najcennejšie, čo z pohľadu IT máte a treba sa o ne starať a nedovoliť niekomu cudziemu ani len nazrieť, nieto ich odcudziť.
  • V súčasnej dobe virtuálneho zločinu je potrebné sa chrániť a VPN od nás Vám poskytne vysokú kvalitu ochrany sa výbornú cenu.

Tento článok nie je písaný so zámerom presného technického riešenia.

Ak máte záujem o bližší popis riešenia, neváhajte nás kontaktovať.

Vyžiadajte si bezplatnú cenovú ponuku,
alebo sa nás kľudne spýtajte na čokoľvek